O nás    |    Naše vinice  |  Naše vína  |  O Makedonii  |  Obchod  |  Degustace  |  Recepty  |  Partneři  |  Kontakty  |   |  Napište nám  |  Přidat k oblíbeným

NEOBYČEJNÁ VÍNA

koupíte snadno, rychle, pohodlně a výhodně u našich partnerů

Nebo u nás.


MAKEDONIE: vinařství Pivka / vinařství Tikvešvinařství Fonko / Tristo / AGROPIN Villa Marija / RAKOUSKO: Weingut Hagn


Víte, že od 10. listopadu 2005 můžete zahrnout do svých nákladů pro daň z příjmů pořizovací cenu vín nakoupených pro propagační účely?

Podmínkou je cena jedné láhve vína do Kč 500,- bez DPH (množství láhví není omezeno) a označení láhve Vaší obchodní firmou či ochrannou známkou poskytovatele, nebo názvem propagovaného zboží či služby. Musí se jednat o víno tiché – nikoliv šumivé, sycené, případně alkoholizované (typ vermut, sherry a podobně). Označení láhví vín Vaší firmou Vám po dohodě v nejrůznějších formách zařídíme (polepy, etikety, gravírování aj.)


Jak hodnotí Neobyčejná vína Vinařské noviny? Čtěte ZDE a ZDE.


       vinařství Pivka
       
      CHARDONNAY 2012

V barvě výrazné žlutozelené odlesky, s intenzivní chutí a vůní středozemního ovoce. Při teplotě 8°C dosáhnete optimálního vyvážení alkoholu a kyselin. Výborné k předkrmům, rybám a plodům moře.

       Další vína najdete brzy zde


       vinařství Tikveš
       
      VRANEC 2011 - SPECIAL SELECTION

Barvy intenzivní rubínové, s ojedinělou vůní a chutí sušených švestek, ostružin a rybízu. Plné chuti s příjemným závěrem. Servírujte při 16 - 18°C k nakládaným a grilovaným masům; jehněčímu, telecímu a vepřovému.

       Další vína najdete brzy zde


       vinařství FONKO

       CHARDONNAY 2008

Získalo STŘÍBRNOU MEDAILI v soutěži vín MONDIALES DES VINS 2009 - Kanada

Suché bílé víno s charakteristickou žlutou až zlatavou barvou se zelenými tóny. Vyniká charakteristickou vůní broskví, ananasu a zralých jablek. Plná chuť, ovlivněná ovocem a elegantním aroma. Výborně vyvážené vlastnosti.

       CABERNET SAUVIGNON - ROSÉ - 2008

Suché víno s výraznou vůní čerstvě rozdrcených brusinek, a lehkým nádechem ostatního lesního ovoce. Vyšší kyselinka předurčuje víno ke konzumaci cca 30 minut po otevření, kdy dekantace doladí jeho vyvážené tóny. Doporučujeme k pravé české svíčkové.

       MERLOT 2006

Získal STŘÍBRNOU MEDAILI v soutěži vín MONDIALES DES VINS 2011 - Kanada

Víno tmavě červené až fialové barvy. Příjemná kombinace aroma zralého ovoce s dominancí kořeněných tónů. Můžete cítit vůni suchých květin a růží. Chuť je plná, komplexní, zakončená dlouhým a příjemným závěrem.

       CABERNET SAUVIGNON 2007

Ročník 2007 získal ZALTOU MEDAILI v soutěži vín Praque Wine Trophy 2011

Světová sorta vína, dotvořená k dokonalosti Makedonským klimatem. Toto víno je charakteristické pro svou tmavou, plnou a celistvou rubínovou barvu. Jeho vůně je čistá, příjemná, dlouhotrvající, se schopností se rozvinout po nalití do sklenky. V buketu vína pocítíme v počátku výrazné tóny této odrůdy, následované kořeněným aroma, dále tmavou čokoládu, zatímco ke konci jeho ovocnou část všech druhů tmavých bobulovin – malina – ostružina – rybíz. Vůni následuje i jeho chuť. V ústech rozpoznáte několik stupňů chuti. První dojem je vřelý, mírný, živý, bohatý a plný. Víno je silné, a přesto hebké ve svém závěru, což ho dělá opravdu elegantním.

       VRANEC 2007

Dominantní varieta makedonského klimatu, charakteristická svou tmavě rubínovou barvou. Delikátní aroma připomíná lesní ovoce – rybíz, černý rybíz, ostružiny. Také lze pocítit tóny bylin, které vínu dávají svěžest, podpořenou jemným rozpouštěním taninů v ústech.

       PINOT NOIR 2005

Víno vyrobené z francouzské odrůdy, které se skvěle daří v makedonské oblasti kopce Lepovo. Vůně a chuť hořkého holandského kakaa a borůvek, v kombinaci se sytou červenou barvou třešní, Vám zajistí opravdový gurmánský zážitek

       MERLOT Barrique 2005 -Special Limited Edition

Získal STŘÍBRNOU MEDAILI v soutěži vín MUNDUS VINI 2009 - Německo

Teplé klima a dlouhé slunečné dny nám dovolily připravit víno sytě červené barvy. Víno vyzrálo v nových dubových sudech, čímž získalo svou plnost, celistvost, jemnost a lahodnost. Aroma je intensivní a neobyčejně atraktivní. Přivoněním objevíte dominanci vůně červeného ovoce, čokolády a vanilky. Chuť je jemná, harmonická, pikantní a přesto svěží. Kompletnost taninů mu dává pozvolnou dlouhotrvající chuť, která má svůj původ v šestiměsíčním zrání v dubových sudech prvního použití, a následném dvouletém zrání v láhvi.

       VRANEC Barrique 2005 - Special Limited Edition

Tato tradiční makekonská odrůda obsahuje, dle svého "nebarikového" bratra, aroma lesního ovoce, černého rybízu, ostružin, a lesních bylin. Dokonalost chutí je harmonizována šestiměsíčním zráním v dubových sudech prvního použítí, a následné dvouleté zrání v láhvích. Poté se toto skvělé víno vydalo na cestu k Vám!


       vinařství TRISTO

       CHARDONNAY Barrique 2006

Na světě je pouze 3000 lahví tohoto špičkového vína!

Unikátní příjemné víno s vůní jablečného mřížkovaného koláče. Umně zharmonizované pro svou výběrovou chuť v dubových sudech francouzského původu. Doporučujeme servírovat k jemným jídlům jako "jatýrka na lilku, gratinované jablko s medem a brusinkami; nebo snad se sýrovým fondue, zapečenou hruškou s "krém freš"; nebo české "zemlbábě". Dobrou chuť!

       CABERNET SAUVIGNON Barrique 2008

Na světě je pouze 3000 lahví tohoto špičkového vína!

Váš jazyk okusí výrobu vína tradičním způsobem "barrique". Zraje 10 měsíců na francouzském dubovém sudu druhého použití. Vyrobeno z vlastních hroznů Cabernet Savignon té nejvyšší kvality. Víno je suché; rubínové barvy s chutí lesního ovoce a dubového sudu. Nejlépe chutná podávané při teplotě 16 až 18 stupňů Celsia.


       vinařství AGROPIN - Villa Marija

       SAUVIGNON BLANC 2008
 
Elegantní svěží suché bílé víno původem z Bordeaux, Francie. Makedonská varieta se vyznačuje lehce travnatou, kopřivovou vůní a chutí po tropickém ovoci. Vychlazený S.B. se skvěle doplňuje se sýry, Sushi, a lehkými dezerty.
 
       CABERNET SAUVIGNON Barrique 2006

Tmavě modrá odrůda vinné révy původem z oblasti Bordeaux, Francie. Celosvětově velmi oblíbená odrůda, která získává díky prosluněnému klimatu Makedonie příjemnou chuť černého rybízu a zralých švestek. Skvěle se hodí ke steakům z hovězího masa. Suché víno.

       VRANEC 2007
 
Suché, temně červené víno, původem ze Srbska, Kosova a Makedonie. Název "Vranec" je odvozen od slova "Kůň - Vraník", a je synonimem pro silné a ušlechtilé víno. Chutná po bobulovém ovoci; ve vůni najdeme tóny švestkové marmelády, skořice a čokolády. Vhodný k pokrmům z hovězího masa a plísňovým sýrům.
 

       vinařství WEINGUT HAGN - již brzy zde


Když kvalita vítězí nad kvantitou... Neobyčejná vína